Nauka gry na keyboardzie – czy warto?
Keyboard jest wszechstronnym i popularnym instrumentem muzycznym, który od dawna używany jest jako zamiennik klasycznego pianina i fortepianu. Umożliwia granie mniej klasycznych utworów, dając tym samym więcej zabawy, niż gra na klasycznych instrumentach. Niezależnie od tego, czy chcesz grać muzykę klasyczną, jazz czy pop, keyboard jest świetnym wyborem. Nauka gry na keyboardzie może być satysfakcjonującym doświadczeniem, a samą umiejętność będziesz mógł wykorzystać w wielu sytuacjach. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy warto nauczyć się grać na keyboardzie.
Kiedy zacząć naukę gry na keyboardzie?
Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Gra na keyboardzie jest stosunkowo prosta i nieskomplikowana, dlatego naukę można rozpocząć praktycznie w każdym wieku, a pierwsze efekty są dość szybko widoczne. Oczywiście, najlepiej zacząć uczyć się grać na keyboardzie jako dziecko, ponieważ wtedy w naturalny sposób szybciej przyswajamy nowe umiejętności. Gra na instrumencie rozwija również zręczność, wyczucie rytmu oraz stymuluje mózg, co w dzieciństwie przydatne jest do nauki innych, również niezbędnych umiejętności. A jeśli okaże się, że Twoje dziecko ma wrodzony talent i chciałoby kontynuować naukę gry na keyboardzie na bardziej zaawansowanym poziomie, ma szansę na pójście do szkoły muzycznej, która otwiera drogę do zostania zawodowym muzykiem! Oczywiście osoby dorosłe, które rozpoczynają grę na keyboardzie, nie są w beznadziejnej sytuacji. U dorosłych również obserwuje się poprawę funkcji motorycznych i stymulację mózgu, jednak nie ma to tak dużego wpływu na ich funkcjonowanie jak w przypadku dzieci.
Jak zacząć naukę gry na keyboardzie?
Jeśli jesteś zainteresowany nauką gry na keyboardzie, jest kilka rzeczy, których będziesz potrzebował, żeby zacząć. Po pierwsze, musisz znaleźć keyboard, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Jeśli dopiero zaczynasz, możesz rozważyć model podstawowy, jednak pamiętaj, aby miał on dynamiczną klawiaturę. Oznacza to, że siła uderzenia w klawisz będzie odzwierciedlona w dźwięku wydawanym przez instrument. Kiedy już znajdziesz keyboard, możesz dokupić niezbędne akcesoria, takie jak stojak czy krzesło, które zapewni Ci odpowiednią postawę. Opcjonalnie możesz również dokupić pedał oraz słuchawki, jeśli nie chcesz, by domownicy słuchali Twoich pierwszych prób grania na keyboardzie. Przydatne mogą również okazać się nuty z prostymi utworami na keyboard.
Artykuł powstał we współpracy ze sklepem internetowym jangok.pl, zajmującym się sprzedażą nut na keyboard oraz podkładów muzycznych.